Bašť znak
Obec Bašť
okres
Středočeský kraj
Okres Praha-východ

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Akce.cz


Dětské kurzy vaření - Chefparade

Místo
Husitská 325, Žižkov, 13000 Praha
Datum konání
Typ

Z dětí se na chvíli stanou malí šéfkuchaři, naučí se spoustu nového a zažijí plno legrace. Plná bříška, smích a radost v očích Vašich dětí budou pro Vás příjemnou odměnou.Kurz vaření s dětmi a pro děti! Jednoduché pro rodiče, zábava pro děti – malé kuchtíky!Kurz vaření s dětmi trvá přibližně 3 hodiny v závislosti od šikovnosti dětí a jejich chuti vařit. Nabízíme 2 druhy kurzů. Kurz pro děti od 4 let, pod vedením zkušeného lektora, a kurz pro děti od cca 10 let, kde mohou děti, jelikož jsou již šikovné, zůstat i samy. Bližší informace, včetně menu, naleznete u jednotlivých termínů. V případě potřeby nebo dalších dotazů prosím kontaktujte Terezu na tel.: 730 155 087 nebo napište na rezervace@chefparade.cz , děkujeme.http://www.chefparade.cz/kurzy/kurzy_pro_deti

Více

Největší česká legoherna Kostkoland a muzeum lega v Praze

Prostor o ploše více než tisíc metrů čtverečních nabízí propojení herny se statisíci kostiček a muzeum s více než stovkou modelů. Návštěvníci uvidí modely typických českých objektů, a to například Staroměstskou radnici, veterána ŠKODA 860 Cabriolet z prvorepublikového období nebo šumavský hrad Kašperk. Herna se statisíci kostek Lega Kostkoland nabízí vyžití pro malé o větší příznivce Lega. Těm starším tu budou k dispozici v tzv. free zóně, tedy k volnému hraní, stovky tisíc nejrůznějších kostek Lega, pro menší jsou připraveny stavebnice s Duplem. Herna bude otevřena každý den v týdnu od 9:00 do 21:00. Návštěvníci se ale mohou těšit i na nabídku organizovaných soutěží a her. „Na víkendy a při různých příležitostech tu chceme pořádat akce pro děti či programy pro školy. At´ už to bude zábavné stavění kostek na čas či poslepu, nebo stavění na téma a vyhodnocení nejlepšího modelu a podobně,“ říká Kateřina Hirschová, organizátorka projektu. Herna je určena především pro děti ve věku od 5 do 14 let, ale zabaví se i děti již od dvou let, horní hranice není omezena. „Stavebnice Lego Architecture nebo Lego Technic pobaví i dospělé návštěvníky,“ vysvětluje Kateřina Hirschová. Staroměstská radnice i vlakové nádraží okolí Druhou součást Kostkolandu představuje muzeum s více než stovkou modelů. Návštěvníci se mohou těšit na Egypt, modely středověkých a současných měst, na model města ve vesmírné základně či na ropnou plošinu. K vidění bude však i Staroměstská radnice, ŠKODA 860 Cabriolet, nejmenší děti přivítá veliký Krteček z Lega. „Největší zájem čekáme o interaktivní modely, například fandy do mašinek potěší funkční kolejiště s vláčky, jež je na ploše 2 x 8 metrů,“ říká Radovan Pekárek z fóra Kostky.org, které pod sebou sdružuje dospělé příznivce skládání z Lega, Adult Fans of Lego, takzvané AFOLy. Jak přitom uvádí, práce na jednotlivých modelech zabere desítky až stovky hodin, nutnost nastudovat mnoho plánů a návrhů, náročné je také zajistit potřebné dílky Lega. „Například model Staroměstské radnice se skládá z více než 60 000 kostek Lega a vlastní výstavba zabrala přes 100 hodin,“ uvádí Radovan Pekárek. K nejnáročnějším objektům patří velké, mnohametrové modely reálných staveb či krajiny, které se mohou skládat až z milionu dílků, a jejich realizace zabere mnoho stovek hodin. Kostkoland bude pravidelně otevřen každý den od 9:00 do 21:00. Vstupné činí pro dospělého 99 Kč, 49 Kč za dítě, případně lze pořídit rodinnou vstupenku za 199 korun. Na plánovaných víkendových akcích bude Kostkoland spolupracovat s AFOLy z Kostky.org. Více informací na www.kostkoland.cz.

Více

Dětské kurzy a další akce pro děti v BB!

Místo
U Výstaviště 230, Holešovice, 17000 Praha
Datum konání

Období volna a letních prázdnin je pomalu u konce a opět se nám blíží školní rok, na který se v BB moc těšíme! Lezení s dětmi zase začne na plné obrátky. Jaké varianty lezení dětem nabízíme?: Odpolední dětský kurz - kurzy probíhají ve všední dny od 15:30 a od 16:45 a trvají 60 minut pod vedením zkušených instruktorů. Všechny potřebné informace k odpoledním dětským kurzům včetně rezervace naleznete zde: https://www.boulder.cz/odpoledni-detske-kurzy-s229. Děti mohou kroužek navštěvovat 1 nebo 2x týdně. Tréninková skupina - určena pro pokročilejší děti, věnují se intenzivněji lezení a i přípravě na závody. Družinové kroužky/Školky - s určitými domluvenými školkami a školami na Praze 7 a okolí. BB speciální dny - např. Haloweenské lezení, Mikuláš a podobně. Zábavné dopoledne v BB - dětská víkendová lezecká dopoledne. Závody Boulder Bambini (termíny budou včas upřesněny na stránkách www.boulder.cz) Narozeninové oslavy - oslava narozenin spojena s lezením a hostinou přímo v Boulder Baru. Všechny potřebné a doplňující informace naleznete na www.boulder.cz, kde zároveň naleznete všechny rezervace jak nabízených dětských lezeckých aktivit, tak dospělých.

Více

Pátrači - dobrodružná hra v Praze

Hledáte netradiční víkendový zážitek? Máte rádi dobrodružství, hlavolamy a hry? Přidejte se k Pátračům a staňte se nejlepšími hledači pokladů. Vydejte se s námi za nevšedním dobrodružstvím, plněním úkolů a logických hádanek, prozkoumejte tajné skrýše i neobyčejná zařízení na pražské Letné. www.patraci.cz Pátrání je fiktivní hra s dobrodružnou zápletkou určena pro tým 2-5 lidí. Během tohoto zážitku si splníte sen prožít den jako Lara Croft, Indiana Jones nebo Nathan Drake. Zažijte nevšední příběh, kde je kladen důraz na atmosféru, smysl pro detail, luštění puzzle a radost z dobrodružství.

Více

Fantom - zábavná show černého divadla

Místo
Betlémská 286, Staré Město, 11000 Praha
Datum konání

Tato show je velmi neradiční. Nejde o klasické představení, ale o kompilaci nejlepších scén černého divadla HILT. Vše je pojato hlavně s humorem a nadsázkou, takže neočekávejte klasickou inscenaci, ale zábavu bez přemýšlení. Jen vnímejte efekty a tanec. KRÁTKÁ UKÁZKA ZDE Tajemná postava s maskou zvaná „FANTOM“ poprvé diváky okouzlila v roce 1916 v hororovém filmovém zpracování, které se nedochovalo. Po různých jevištních i filmových verzích přichází ve formě černého divadla. Zářivá maska vám otevře dveře do 15 tanečně pantomimických obrazů. Náš Phantom se ujme chlapce a dívky, kteří podlehli stereotypu života a přijme je na malou návštěvu ve světě černého divadla, která jim přinese společný zážitek. Žánr černého divadla sbírá světové úspěchy již od roku 1955 a jeho základnou se stala Česká republika. Vizuální efekty, vznášející se postavy a kouzlo barev v nekonečném prostoru absolutní tmy je dechberoucím divadelním zážitkem. Autor představení, Theodor Hoidekr, již zrežíroval několik show černého divadla a spolupracoval mimo jiné s největší filmovou star Bollywoodu Abhishekem Bachchanem na galavečeru v New Delhi. V představení můžete zahlédnout nejen Theodora Hoidekra, původně tanečníka vedle Ivety Bartošové, Yanny Fabian, Heidi Janků, Evy Pilarové, Kateřiny Brožové a mnoha dalších. V souboru HILT hrají např.: Kisa Pivodová - známa nejen jako TV moderátorka a tanečnice, Štěpánka Pencová -řídí HILT s Theodorem, hrála v mnoha filmech v ČR i v zahraničí nebo se objevila na jevištích činohry i opery (aktuálně muzikál The Addams Family Karlín). Show uvádíme po celý rok vždy út, čt, pá, so od 20:00.

Více

Popelka - stínová show

Místo
Betlémská 286, Staré Město, 11000 Praha
Datum konání

Cinderella – Popelka, se již dočkala různých jevištních i filmových zpracování po celém světě. Černé divadlo HILT Praha nastudovalo příběh chudé dívky, která svou dobrou duší a šarmem okouzlí bohatého prince, ve formě stínového divadla. Představení je založeno na současném moderním tanci a na kouzle stínu v kombinaci s magickými projekcemi. Vznikají tak velice působivé efekty na plátně přímo před zraky diváků. KRÁTKÉ VIDEO ZDE Stínové divadlo se stalo ve světě hitem posledních let. Od doby, kdy ve starověké Číně využívali kouzelníci hry stínu na plátno pomocí světla plamenu svíce, se mnohé změnilo. Novodobé techniky nabízí kombinaci projekce a stínu živého herce. Mnoho divadelních souborů svými kouzelnými scénkami stínu ohromilo svět v nejrůznějších talentových TV soutěžích. Černé divadlo HILT přichází jako první české divadlo s celým představením stínového divadla na stálou scénu v Praze. Diváci mohou shlédnout příběh lásky Popelky a prince v originálním provedení. V představení můžete zahlédnout nejen Theodora Hoidekra, původně tanečníka vedle Ivety Bartošové, Yanny Fabian, Heidi Janků, Evy Pilarové, Kateřiny Brožové a mnoha dalších. V souboru HILT hrají např.: Kisa Pivodová - známa nejen jako TV moderátorka a tanečnice, Štěpánka Pencová -řídí HILT s Theodorem, hrála v mnoha filmech v ČR i v zahraničí nebo se objevila na jevištích činohry i opery (aktuálně muzikál The Addams Family Karlín). Představení uvádíme po celý rok každou středu od 20:00.

Více

Výzva na výstavní projekt / Exhibition Project open Call

Místo
Hradčany, Praha
Datum konání
Typ

Nová galerie vyhlašuje otevřenou výzvu na výstavní projekt pro výstavu v Nové galerii. Ucházet se mohou samostatní umělci, umělecké skupiny, kurátoři. Výstavní program Nové galerie je zaměřen zejména na prezentaci současného domácího či zahraničního výtvarného umění. Přihláška by měla obsahovat: krátkou anotaci projektu portfolio umělce, případně kurátora CV Žádosti je možné podávat elektronicky do 30. 5. 2017 na info@novagalerie.cz. ----------------- EXHIBITION PROJECT OPEN CALL Nová Galerie hereby announces an open call for exhibition project proposals for an exhibition. This is applicable to individual artists, arts groups and curators. The exhibition scheme of Nová Galerie focuses mainly on the presentation of local and international contemporary art. The application should include: a short annotation of the project the artist’s, eventually the curator’s, portfolio CV Applications are to be submitted in electronic form at info@novagalerie.cz until May 30th, 2017. www.facebook.com/events/1823772187897253/ http://www.novagalerie.cz/news/open-call/

Více

Jak vidět/stvořit film - pokračujeme!

Místo
Bartolomějská 291, Staré Město, 11000 Praha
Datum konání

A jedem dál! V únoru pokračuje náš cyklus filmových kurzů Jak vidět film? a Jak stvořit film? Přijďte se vzdělávat ve filmu teoreticky, ale i prakticky. Od února až do června nás opět čekají zajímavé přednášky a filmové dílny. Z vás samotných se stanou filmaři a vaše filmy si pak promítneme na premiéře! Je to jednoduché! Na našich webových stránkách vyplňte formulář a obdržíte info, jak dál. Na první hodině pak obdržíte akreditaci a stává se z vás jeden velký silný filmařský tým. Veškeré info najdete na:http://www.freecinema.cz/verejnost/jak-videt-film/http://www.freecinema.cz/verejnost/jak-stvorit-film/ JAK VIDĚT FILM?V přednáškovém cyklu Jak vidět film? jsou probírány kapitoly z dějin filmu. Každých 14 dní v úterý (v týdnu, kdy neprobíhá praktický kurz) se v kině Ponrepo posluchači setkávají jak s analýzou, tak významnými momenty nejen československé kinematografie. Kurz je vhodný pro všechny zájemce o filmovou tvorbu a filmová studia.JAK STVOŘIT FILM?Kurz Jak stvořit film? je určen především studentům středních a vysokých škol se zájmem o filmovou tvorbu. Každých 14 dní v úterý se studenti setkávají při filmových dílnách, které mají zázemí na FAMU. Tato praktická část sestává z filmových dílen, ve kterých účastníci kurzu prochází všemi fázemi vývoje filmového díla – od námětu, přes psaný a technický scénář, po samotnou realizaci. Absolvent filmových dílen se tak stává samotným tvůrcem. Tento kurz je celoroční, na závěr každého ročníku probíhá v kině Ponrepo slavnostní premiéra natočených snímků a je vyhlášena cena za nejlepší snímek.

Více

Universal Hospitality 2

Místo
Ke sklárně 3213, Smíchov, 15000 Praha
Datum konání
Typ

Výstava Universal Hospitality 2 je pokračováním výstavy Universal Hospitality prezentované v rámci Vídeňského festivalu 2016. Výstava probíhá ve spolupráci s Centrum současného umění Futura. V rychle se měnícím světě se demontáž prvků demokracie a stoupající populismus staly běžnou záležitostí dokonce i v bohatých zemích. Evropská unie je ohrožena brexitem, východoevropským nacionalismem a korupcí, zatímco se v různých zemích povzbuzených režimem ve Spojených Státech začíná objevovat autoritářství a státní kontrola. Sociálně angažovaní umělci nahlížejí za Potěmkinovu stěnu a hledají vzájemné souvislosti a hnací síly za sestupnou sociální spirálou. Výstavy mají za cíl stimulovat hlubší porozumění prvkům na pozadí těchto změn, a podněcovat k pokroku. Vedle kritiky se rovněž snaží posilovat odpor. Namísto předkládání nezávazné zábavy nabízí výstava jistý druh vizuální analýzy složitých společenských procesů v neklidných časech. Vernisáž výstavy proběhne dne 3. 3. na dvou místech: v 18:00 bude v Centrum současného umění Futura zahájena performancí Dante Buua The Winner Takes It All / Vítěz bere vše. Následně se vernisáž přesune do MeetFactory, kde v 19:40 proběhne performance Ference Grófa / Société Réaliste, Univerzální Hymna.Vystavující umělci | Halil Altindere, Selda Asal, Anca Benera / Arnold Estefan, Dante Buu, András Cséfalvay, Yevgeniy Fiks, G.R.A.M., Ferenc Gróf, Núria Güell, Erdem Gündüz, Gülsün Karamustafa, Szabolcs KissPál, Martin Krenn, Damian Le Bas, Lőrinc Borsos, Victor López González, Michal Moravčík, Marina Naprushkina, Csaba Nemes, Martin Piaček, Tomáš Rafa, Oliver Ressler, Pavel Sterec, RAFANI, Hito Steyerl, Artur Żmijewski.Kurátoři | Edit András, Birgit Lurz, Ilona Németh, Wolfgang Schlag----------3.3. - 16.4.2017 | Centrum současného umění Futura | vernisáž 3.3. v 18:00 | Holečkova 49, 150 00 PrahaZahajující performance | Dante Buu, The Winner Takes It All / Vítěz bere vše Otevřeno | Středa až neděle, 11:00 – 18:00 3.3. - 28.5.2017 | MeetFactory | vernisáž 3.3. v 19:40 | Ke Sklárně 3213/15, 150 00 Praha 5Zahajující performance | Ferenc Gróf/Société Réaliste, Univerzální Hymna Otevřeno | denně, 13:00 – 20:00, vstup dobrovolnýVíce info: www.meetfactory.cz/enwww.facebook.com/MeetFactory www.futuraproject.cz/en www.facebook.com/FUTURA-102230849238

Více

Kouzelnice Lenka

Místo
Karlínské náměstí 316, Karlín, 18600 Praha
Datum konání

Kouzelnice Lenka a její kamarád Pavel vyráží na narozeniny spolužačky Agáty. Lenka je nervózní. "Co je s tebou?" vyzvídá Pavel. "Ale," odpovídá neochotně Lenka, "nějak mi nefunguje moje šťastná mince." Pohádka o hledání štěstí. Příběh doplňuje promítání ilustrací výtvarníka Daniela Součka. Děj je přerušován mnoha úkoly, které vybízejí buď k divácké herecké akci, nebo ke hrám zaměřeným na spolupráci. Díky těmto aktivitám se děti stávají součástí představení. Termíny představení: 24. 3. 2017, 9:00–9:50 24. 3. 2017, 10:15–11:0521. 4. 2017, 9:00-9:5021. 4. 2017, 10:15-11:0519. 5. 2017, 9:00-9:5019. 5. 2017, 10:15-11:0523. 6. 2017, 9:00-9:5023. 6. 2017 10:15-11:05 Cena: 60 Kč Věk: předškoláci, 1.–4. třída ZŠ Představení realizujeme vždy pro jednu školní třídu (minimálně 18, maximálně 30 dětí). Na představení nelze přijít bez předchozí rezervace (hejnic@ddmpraha.cz) Hraje Divadlo V kruhu Kontakt a rezervace: Jaroslav Hejnic | hejnic@ddmpraha.cz | 608 520 372

Více