Bašť znak
Obec Bašť
okres
Středočeský kraj
Okres Praha-východ

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8
Veletrh líbeznického vzdělávání
9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Akce.cz


KŘEST CD + NATÁČENÍ DVD

Datum konání
Typ

Kamarádi, přátelé a fans. Cosa nostra- naše věc...Jedinec, jenž za každých okolností čelí bezpráví, nikdy neustupuje zlu a vždy chrání svou čest, i kdyby musel v jejím zájmu zabít druhého člověka. To je zákon mafie. Komunál rozhodně nechce v žádném případě podněcovat k násilí. Nám se líbí ta myšlenka spojitosti, vazby, věrnosti k rodině, lodi, která se neopouští. A to je přesně to propojení, které se vybudovalo za naše roky mezi námi. A proto si dovolíme tento večer a naši novou desku pojmenovat....,,NAŠE VĚC". Rodina....Gang....Klan....Takto oslovují své fanoušky skupiny, se kterými jsme měli tu čest vystupovat. Mnozí novináři, ale i hudebníci nám řekli, že máme skvělé fandy, a že si je za těch 27.let zasloužíme, protože je máme poctivě ,,vyježděné". Mají naprostou pravdu. Jste skvělí ! Proto Vám chceme poděkovat a připravit večer, na který budeme dlouho vzpomínat, na který budeme pyšní a kdy si uděláme památku na jednu etapu našeho života, kdy jsme šli společnou cestou, po stejných schodech a prožívali stejné emoce. Komunál vždy dělal všechno ,,trochu jinak" . Začali jsme jako přátelé a kapelu jsme měli i s názvem ještě dřív než nástroje. A to nemluvím o tom, že jsme na ně do té doby ještě nikdo ani nebrnknul. A jak jsme tak vesele nic neuměli a nemohli hrát převzaté věci, jako stovky jiných kapel, tak jsme se soustředili na svoji cestu, na které jsme se víkend co víkend snažili strhávat jednoho člověka po druhém a vytvářet si fanoušky a zároveň přátele. Když jsem byl dítě a v televizi šly pouze dva programy, sledoval jsem s mamkou koncerty našich největších hvězd tehdejší doby z pražské Lucerny. Olympic, Václav Neckář, Karel Gott, Hana Zagorová....atd. Nikdy by mě nenapadlo, že jednou v sobě najdu tu neskutečnou drzost a pokusím se pokřtít naši novou desku se svými ,, pokrevními bratry" v těchto majestátných prostorech. Považuji to za uzavření pomyslného kola těch neskutečných let a také důvod říct klukům v kapele ,, kluci díky, stálo to za to...jsem na Vás pyšnej". A proč vlastě ,, NAŠE VĚC" ? Protože to přesně vystihuje všechny ty roky, nás a naše fanoušky. Naše věc je totiž....NAŠE ,,společná " VĚC. A tak to bude i v neděli 22.3 2020 od 19:00 hodin v pražské Lucerně. Ať se Vám naše ,, VAŠE" nová deska líbí..... Za celý Komunál Luboš Suchánek

Více

LORDI

Datum konání
Typ

Oblíbená finská pětice maskovaných monster je na hudební scéně už od roku 1992, avšak celému světu daly o sobě Lordi vědět až v roce 2006, kdy převálcovali své soutěžící na Eurovision Song Contest a se skladbou Hard Rock Hallelujah zvítězili na plné čáře! Od té doby už se tato banda se svými chytlavými písněmi, chraplavým hlasem zpěváka, skřípavými riffy, a především hrůznými prvky při svých živelných show plné pyrotechniky na pódiu, dostala pod kůži obrovské mase fanoušků. V loňském roce vydali LORDI své dosud nejkontroverznější album s názvem >>SEXORCISM> RECORDEAD LIVE SEXTOURCISM IN Z7

Více

AVRIL LAVIGNE

Datum konání
Typ

Avril Lavigne se vrací do Prahy! Kromě svých hitů přijede představit i aktuální album. Pop-rocková ikona a světová hvězda Avril Lavigne dnes oznámila pokračování svého turné Head Above Water. Dlouho očekávaná koncertní šňůra této kanadské zpěvačky odstartuje na jaře roku 2020 a konečně ji zavede opět do Evropy! Vše vypukne 16. března v Miláně a následovat bude například Amsterdam, Paříž, Berlín nebo právě naše hlavní město. Vše završí 2. dubna vystoupení v Manchesteru, odkud se pětatřicetiletá zpěvačka, která má na svém kontě i osm nominací na prestižní cenu Grammy, přesune do Číny a Japonska. Mezi tamějšími zastávkami nebude chybět Šanghaj nebo Tokio, přičemž kompletní seznam měst bude brzy zveřejněn. “Na mém turné ‘Head Above Water‘ po Severní Americe jsme prožili ty nejkrásnější chvíle! Nemohu uvěřit, jak rychle to celé uteklo. Vidět každou noc všechny ty vaše tváře a cítit vaši energii bylo přesně to, co jsem potřebovala. Opravdu se mi moc stýskalo po tom být na pódiu a zpívat s vámi, byla jsem opravdu moc šťastná! O to s větším nadšením mohu oznámit, že příští rok bude Head Above Water Tour pokračovat s koncertními zastávkami v Evropě, Japonsku a Číně,“ dodává Lavigne. Avril Lavigne vyjela letos na turné po dlouhých pěti letech. Právě absolvovala patnáct koncertů po Severní Americe, během kterých publikum zcela uchvátila. Koncertní turné uspořádala u příležitosti únorového vydání desky Head Above Water, která zabodovala napříč hitparádami po celém světě. Dodejme, že 60Kč z každé prodané vstupenky bude věnováno na konto The Avril Lavigne Foundation. Tato nadace podporuje pacienty s lymskou boreliózou, vážným onemocněním nebo zdravotním postižením. Prostřednictvím programů a grantů poskytuje možnosti prevence, finanční prostředky na léčbu a urychluje výzkum s cílem poskytnout naději a změnit životy.  

Více

IAMDDB

Datum konání
Typ

IAMDDB OZNAMUJE VYDÁNÍ NOVÉHO SINGLU „FAMOUS“ A KONCERTNÍ TERMÍNY V EVROPĚ Hrdá obyvatelka Manchesteru a výrazná tvář britského hip hopu posledních let, zpěvačka IAMDDB, dnes krom vydání nového singlu „Famous“ oznámila i evropské turné čítající 23 koncertních zastávek. V pražském Meet Factory se tato třiadvacetiletá rapperka s portugalskými kořeny, která je schopná kombinovat trap s jazzovými vlivy, zastaví 23. března 2020. IAMDDB, která je ve svém uměleckém přístupu revoluční, i nadále posunuje hudební hranice svým silným zaujetím pro hip-hop, trap a jazz. Díky tomu dosáhla již nejednoho komerčního úspěchu. Na její tvorbu pějí chválu přední světové hudební magazíny a weby, prestižní Forbes ji zařadil do třicítky nejvlivnějších evropských umělců pod 30 let a samotná Lauryn Hill si ji v roce 2018 vybrala jako support na své turné. IAMDDB je ve své tvorbě je naprosto syrová a osobní a v roce 2020 se konečně chystá vydat své debutové album. Nový rok tak slibuje novou kapitolu pro tuto mnohostrannou zpěvačku a skladatelku. Zpěvačka vyrazí v únoru na koncertní turné, které odstartuje 28. února koncertem v Dublinu a 28. března zakončí vystoupením v Madridu. Se svou živou kapelou se poprvé představí i v Praze - v Meet Factory vystoupí 23. března.

Více

Tones and I (AU)

Datum konání
Typ

Ze zadního sedadla dodávky na koncertní pódia. Začínala zpěvem na ulici a teď je jedním z nejposlouchanějších interpretů na Spotify a Apple Music. Její dva největší hity ‘Dance Monkey’ a ‘Johnny Run Away’ mají dohromady více než 200 milionů shlédnutí. Rekordních 8 týdnů strávila na první příčce nejvýznamnější australské hitparády ARIA. Do Prahy přijede Tones and I představit své debutové EP ‘The Kids Are Coming’ a můžeme kolem ní očekávat pořádný rozruch. Vidět naživo ji můžete 24. března v ROXY Tones and I, vlastním jménem Toni Watson, je australská zpěvačka a skladatelka. Po hraní v menších klubech a místních festivalech nakonec zvolila cestu pouličního umělce. ,,Koupila jsem si dodávku a vzala si 2 týdny dovolené. Přijela jsem do Byronu a první noc, co jsem hrála na ulici, přišel chlápek a povídá: ,,Tady je má vizitka.” O měsíc později jsem ho kontaktovala. Ten chlápek byl Jackson Walkden-Brown, můj současný manažer.” Brzy se stala populární a tak nechala práce a zůstala už jen u hudby a skládání. Masivním obratem v její kariéře bylo vydání prvních dvou uvedených singlů. Okamžitě dobyla hitparády v 17 zemích světa a kolem jejího jména se strhlo nevídané šílenství. Teď se těší na svou světovou tour, kde jednou ze zastávek bude i Praha.

Více

GBH (uk), ANTIGEN (de/cz)

Datum konání
Typ

GBH (uk) www.facebook.com/GBH.official http://gbhuk.com ANTIGEN (de/cz) https://www.facebook.com/Antigen-2202569939777263/ https://antigenpunk.com/ Stará láska nerezaví. A britská mašina GBH ta už vůbec ne. Jedni z prvních, kdo dali v Anglii do pohybu druhou vlnu punku zvanou UK82. Slaví 40 let od svého vzniku! Punková kanonáda, údernost hard coru, peprnost metalu, živý street punk melodie, kick ass thrash Rock´n´Roll. Colin, Jock, Scott a Ross. Poctiví klasici. Na ně je spolehnutí. Nezažili jsme slabou show. Sedmička bude zase jednou od základu otřesena. A nebezpečné vibrace začnou už se supportem! Německo-česká smečka vedená hladovou vlčicí, Antigen, toť rázný melodický crust punk jak zákon káže.

Více

HÄLLAS (swe)

Datum konání
Typ

Soundtrack k neexistujícímu pokračovaní Flashe Gordona! Hardrock z minulého století? Space rock! Pro nás Hällas pro svou latentní pompéznost asi budou lehký bizár, ale ve Skandinávii způsobili poprask. Hudební kříženec Iron Maiden, Deep Purple, Rainbow, Thin Lizzy a klidně Abby, do toho vizuálně „přísná” stylizace 70. let. Odkaz, z něhož dnes čerpají Ghost, Opeth, Kadavar, Lucifer či The Night Flight Orchestra, je tu ale natolik autentický, až to vypadá, že švédský kvintet propadl časoprostorem z doby, kdy psychedelický opar v rockové muzice nahrazoval nastupující heavy metal. Prostě soundtrack k neexistujícímu pokračovaní Flashe Gordona. https://www.facebook.com/haellas/videos/2478475325766916/ https://www.facebook.com/haellas/videos/2068885006517301/ https://www.youtube.com/watch?v=jbfsALc7pPc Předprodej: e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/331 Dále pak v sítI Ticketmaster a na předprodejní kase v Lucerna Music Bar.

Více

Mažif IX – Sefardské a jiné písně

Místo
Ledvinova 86, Chodov, 14900 Praha
Datum konání
Typ

Devátý ročník Mezinárodního židovského festivalu letos opět zčásti hostuje také na Chodovské tvrzi, kde nabídne vystoupení neotřelého uskupení Tra-La. Tento pražský ensemble vznikl roku 2014 a ve své tvorbě čerpá z bohaté pokladnice lidové hudby od Karpat přes Balkán až po Pyrenejský poloostrov. Základ repertoáru představují písně sefardské a lidová hudba Balkánu. Vstup je mimořádně zdarma díky grantové podpoře festivalu. Z důvodu omezené kapacity sálu důrazně doporučujeme rezervaci.

Více

Pocta Edith Piaf

Místo
Ledvinova 86, Chodov, 14900 Praha
Datum konání
Typ

Připomeňme si osudy největší osobnosti francouzského šansonu Edith Piaf prostřednictvím literárně – hudebního pořadu. V představení se s námi přenesete do první poloviny 20. století a uslyšíte střípky z bohatého života této jedinečné šansoniérky, jež doplňují světoznámé písně z jejího repertoáru. Písně zaznějí v originále, ale i v českém překladu zpěvačky a textařky Marty Balejové, za doprovodu klavíru. Úryvky z životopisné knihy Edith Piaf (název do kurzivy) autorky Simone Berteautové umělecky ztvárňuje herečka Libuše Švormová.

Více