Bašť znak
Obec Bašť
okres
Středočeský kraj
Okres Praha-východ

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Akce.cz


DOUBLE CRUSH SYNDROME (de)

Datum konání
Typ

DOUBLE CRUSH SYNDROME vyráží začátkem příštího roku na turné, aby svým příznivcům přestavili svou novou desku! Zastávku budou mít také v Praze. Energická a extravagantní rock'n'rollová partička Double Crush Syndrome připravuje pro své fanoušky zbrusu nové album »Death To Pop«, které vyjde 25. října 2019 prostřednictvím Arising Empire a hned ze startu nového roku hodlá nové pecky představit na »Death To Pop Tour 2020«. Jedna ze zastávek bude také u nás a to 23. ledna v kultovním pražském Klubu 007 Strahov. Tak si to nenechte rozhodně ujít, protože hudební tvorba této německé kapely všechny jistě pozitivně naladí a excelentní energická show pořádně rozpálí! Vstupenky můžete od této chvíle zakoupit na webu https://www.mastersofrock.cz/cs/koncerty/2020-Double-Crush-Syndrome a od čtvrtku v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketmaster a Ticketstream za 590 Kč (cena platná do 15.12.)

Více

ASONANCE

Datum konání
Typ

Skupina Asonance patří k nejstarším skupinám působícím na české folkové scéně. Byla založena na podzim roku 1976 a brzy se stala uznávaným interpretem irských a skotských balad, tanců a instrumentálních skladeb jako jsou reel, jig nebo hornpipe.   V devadesátých letech se ve skupině objevují kromě tradičních českých folkových nástrojů, jako jsou housle, flétny, kytara a basa také nástroje typické pro ostrovní folk, zejména irské loketní dudy, svislý irský buben bodhrán, strunný nástroj buzuki a různé typy irských fléten. V poslední době se skupina věnuje také interpretaci lidových ostrovních skladeb v modernějším hávu, a proto do jejího nástrojového vybavení přibyla i elektrická a basová kytara, klávesové nástroje a také bicí. Tradiční skladby v klasickém pojetí však v repertoáru zůstaly, a stejně tak jeden z charakteristických atributů skupiny – vícehlasé úpravy některých lidových i duchovních písní. Tato pestrost repertoáru je také jedním z důvodů, proč skupina patří spíše k těm početnějším: má v této chvíli 11 stálých členů.

Více

Talkshow Jakodoma s Mrakoplaš Light Orchestra

Datum konání
Typ

Hudebně zábavný večer na Praze 6 s hosty a Jakodoma duo na kterém by jste neměli chybět. Spojení hvězd a malého klubu Vám přinese nevšední zážitek. Jedním z cílů Talkshow je upozornit na neziskovou organizaci Stéblo a zakoupením jejích výrobků na talkshow ji podpoříte. Na každém večeru se můžete seznámit s vozíčkářem Petrem Cihelkou, který je členem organizačního teamu TALKSHOW JAKODOMA, je klientem Stébla. Hosty budou Pavel Lipták a Martin Kalenda členové legendární skupiny Mrakoplaš. Hlavním autorem písní a zpěvákem je Pavel Lipták, některé songy jsou dílem Martina Kalendy. Jejich texty jsou výpověďmi normálních chlapů-čtyřicátníků, kteří (už - nebo ještě?) nemají potřebu si nic dokazovat, ale hodně citlivě vnímají svět kolem, hlavně ten nejbližší, vztahový. A ty výpovědi jsou poetické, formálně precizní, a mnohé básnivé obrazy se mohou směle zařadit vedle nejlepších nápadů třeba takového Ivana Hlase. Zdroj: https://www.lidovky.cz/kultura/mrakoplas-recenze.A161101_180108_ln_kultura_bez Tradiční moderátorem a otcem všech projektů Jakodoma Talkshow Jakodoma Dušan je tu Jakodoma kapela Jakodoma a Jakodoma duo je písničkář, vloger a lektor Dušan BItala, který jde s hosty milou a humornou cestu jejich životem a lecky se mu podaří nejen pobavit, ale zeptat se na otázky, které máte Vy právě na mysli.

Více

Nèro Scartch + Noisetrap + Childhood Heroes Band

Datum konání
Typ

Přátelé, měli jsme skvělej koncertní rok, kterej ale utekl jako zloděj. Hodně se toho událo, letní fesťáky, skvělej výjezd do Srbska, nový songy, výměna za škopkama a novej videoklip, kterej vypustíme do světa právě před plánovaným koncertem. Byl to mžik a my si uvědomili, že jsme v Praze neudělali mejdan de facto rok a to je potřeba napravit! Naposledy v našem oblíbeném Rock Café jsme odstartovali menší tour. Proto si to tam po roce zwopáknem a to s hodně zajímavejma partičkama, posuď sám: Nèro Scartch (electronic-ambient-industrial s prvky rapu) www.neroscartch.com # www.facebook.com/scartch Mladý skladatel, producent a multiinstrumentalista / člen Mydy Rabycad. Jeden mužský projekt Nèra Scartche, mladého hudebníka a producenta se sídlem v Praze. http://soundcloud.com/neroscartch # www.youtube.com/neroscartch Noisetrap (basement sounds) www.noisetrap.cz www.facebook.com/Noisetrap Pražská kapela, která svou tvorbou káže pravidla basement soundu, založeného na jednoduchých kytarových partech a temných zvucích syntezátoru, které masivně podporují ženský vokál v první linii. http://noisetrap.bandcamp.com www.reverbnation.com/noisetrap www.youtube.com/NOISETRAP Childhood Heroes Band (dark pop) www.facebook.com/ChildhoodHeroesBand Kapela, která miluje neonová světla, popové rytmy a oscilační kouzlo syntezátorů. Výlet na temnou diskotéku a minulost, která možná nikdy neexistovala nikde kromě našich snů. Předprodej (208 Kč) http://goout.net/cs/listky/noisetrap+nero-scartch+childhood-heroes/druf Rock Café, Praha www.rockcafe.cz www.facebook.com/rockcafepragueofficial Mapa: http://mapy.cz/s/ti7G

Více

Jazz klub Tvrz: Blue Hats

Místo
Ledvinova 86, Chodov, 14900 Praha
Datum konání
Typ

Blue Hats je kapela mladých muzikantů nalézajících oblibu ve fúzích jazzu, v původních jazzových standardech, v acid jazzu, smooth jazzu ale i bluesovém feelingu spirituálů. Nechává se inspirovat skladbami R. Ferranteho aYellow Jackets, D. Koze, G. Albrighta z produkce G-force music. Dokáže Vás svým zvukem přemístit do dob Mississippských plaveb kolesových parníků až po současnost a to v “klasickém” zvukovém pojetí jazzového komba a stejně tak i v modernějším “hávu” s využitím syntetických zvuků nejnovějších zvukových bank. Členy Blue Hats můžete současně slyšet v souborech jako Bigband Theory, Bigband Felixe Slováčka, Golden Bigband Prague, Rober Rovina Group, nebo v dívčím objevu roku 2019 – v souboru Vesna. (Restaurace Chodovská tvrz – Kapacita klubu omezena)

Více

Please the Trees, Safenat Paneach

Datum konání
Typ

Táborsko - pražské trio psychedelických rockerů. Frontman Václav Havelka a jeho kolegové zahrají osvědčené skladby ze svých pěti alb, ale největší důraz je samozřejmě kladen to zatím poslední, Infinite Dance z podzimu 2018. Jeho základ nahráli Please Te Trees již v říjnu 2016 v sanfranciském studiu Tiny Telephone s Brandonem Egglestonem (The Mountain Goats, Modest Mouse, Scout Niblett, Swans ad.). Následující rok pak skupina v pražském studiu Golden Hive pracovala na vokálech, klávesových a elektronických plochách se spřízněným kolegou a kamarádem Martinem Tvrdým, který album společně s Please The Trees a Brandonem Egglestonem spoluprodukoval. Vokální a klávesové party nahrál Amák Golden. V mezičase ovšem také v Texasu, Oregonu a na Islandu probíhaly velice zásadní dotáčky. Svou účastí speciálních hostí album Infnite Dance totiž na dálku ozdobili ještě Tor Harris (Swans, Shearwater, Angels of Light, Tor And Friends), Cory Gray (The Decembrists, The Dandy Warhols) a dokonce samotný John Grant. Listopad 2018 byl pro PTT ve znamení společného evropského turné s legendárními Mudhoney. Aktuálně kapelu tvoří Václav Havelka III. (zpěv, kytara), Kryštof Kříček (klávesy) a Jan Svačina (bicí). O úvod večera se postará plzeňská skupina Safenat Paneach, s frontmanem Petrem Wagnerem, tvořená členy, známými ze skupin Goro, Ram Adonai a Esazlesa resp. Povodí Ohře. Hrát budou především ze svého druhého alba SAFENAT PANEACH II, produkovaného Janem Brambůrkem a vydaného v únoru 2019 na značce Yannick South, na kterém zhudebnili především poezii Ivana Martina Jirouse.

Více

Křest nového CD Kupředu!!!

Datum konání
Typ

SCHODIŠTĚ (ex-Nahoru po schodišti dolů band) vydá 1.1.2020 (u vydavatelství Galén) novou řadovou desku KUPŘEDU. Ač frontman Doktor Krajíček oslavil nedávno šedesátiny a kapela pětatřicetiny, na důchod to nevypadá. Ba naopak – nové CD, které už míří do lisovny, je možná nejsvižnější a nejeenergičtější v historie Schodiště

Více