Bašť znak
Obec Bašť
okres
Středočeský kraj
Okres Praha-východ

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7
Burza zájmových koužků v sobotu 7.9. 2019 od 14 hodin
8
9 10 11 12 13 14
Líbeznický vinný košt
Objízdná trasa ke sběrnému místu v sobotu 14.9. 2019
15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > Akce.cz

Akce.cz


Poslední ze žhavých milenců - divadlo

Místo
Jordana Jovkova 3427, Modřany, 14300 Praha
Datum konání

Komedie, při které se smějí diváci bez rozdílu věku, a tu a tam i zaslzí. Starší majitel rybí restaurace v New Yorku se po letitém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Má pocit, že vlastně vůbec nežije. Roztoužený „svůdník“ si do bytu své maminky postupně pozve tři různé typy žen a dostává se s nimi do neuvěřitelně komických a choulostivých situací s ještě komičtějšími výsledky. Skvělí herci Simona Stašová a Petr Nárožný sehrají svůj herecký koncert, při kterém se smějí všichni diváci bez rozdílu věku a tu a tam i zaslzí. Autor: Neil Simon Režie: Zdeněk Kaloč Hrají: Petr Nárožný a Simona Stašová (trojrole) Produkce: Agentura Harlekýn Délka představení s přestávkou cca 2 hodiny 20 minut Vstupné 520 Kč Koná se v KC "12", Praha 4 Modřany, Jordana Jovkova.

Více

Křest alba Reality

Datum konání
Typ

Kolektivní Halucinace nabízí na desce Reality reflexi současnosti. Vzala to, co šeptá, a učinila to albem. Trio Kolektivní Halucinace vydává autentickou nahrávku o labyrintu současnosti. Třetí řadové album nu-folkových alternativců pojmenované Reality pojednává o kulisách dnešní zvláštní doby. Kapela loví v širokém hudebním spektru od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice, díky čemuž její písně zasáhnou člověka jako šíp. Kolektivní Halucinace nahrála písně o současnosti, ve které neexistuje sdílená realita, ale jen řada bublin oddělených vysokou zdí neporozumění. „Je to jako situace, kdy zvědavě klepete na zavřené dveře, ty se pootevřou a škvírou slyšíte podivné, děsivé zvuky, ale není nic vidět, za dveřmi je tma. Co uděláte? Pomalu dveře zavřete, otočíte se a po špičkách se vracíte zpět. I pouhá otázka 'co je za dveřmi' je tak zneklidňující, že si ji raději ani nepokládáte," přibližuje jedno z témat nahrávky zpěvák a kytarista Jakub Mühlfeit. Všech deset skladeb na albu staví na silné melodii a klasickém písničkářství. Zároveň písně kapela opentlila skvělými texty, jejichž zvukový kabát se od prvního do posledního tracku mění od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice. Kolektivní Halucinace vytvořila z každé písně střelu, která míří přímo na komoru, texty se dotýkají celé řady témat včetně jedinečného zaostření na sociální problémy. Například v písni Siréna o historické události během stávky horníků na Kladně v roce 1889, nebo samota, izolace a nepochopení moderního světa v písni o stárnoucí důchodkyni Šarlotě Žofii. „Je to taková naše Eleanor Rigby, která nechápe, že její svět pětiletek a všeho toho bláznovství 20. století je už pryč, že už máme jiné šílenství," dodává s úsměvem kytarista a klávesista Jaroslav Habrda. V písní Realita nahlíží kapela do hloubi nového druhu samoty a zpívá: ,,Bloudím, ale ať hodí kamenem, kdo nebloudí, kdo se nebojí, kdo všechno ví."

Více

STATUS PRAESENTS (cz), STREETMACHINE (cz)

Datum konání
Typ

STATUS PRAESENTS. Už 24 let hoši praží mocný metal hard core jako pekelná kávová zrna. Pak je ještě pomelou ocelovou pěstí na prach. Náklep od začátku do konce. Ploužáky nečekat, na pořádnou wall of sound se připravit. Je nám ctí a potěšením, nechat si zkřivit všechny vlásky od této pražské hard core galérky. STREETMACHINE. Metal hard corová mašinérie z Pardubic opět udeří na Sedmičce. Nebude to poprvé a jistě ani naposled. Pánové slaví letos 25 let od založení kapely a moc nás potěšili svou účastí v sérii koncertů Show Must Go On. Hard core valivý, krutý, řízný. To my tady na kopci rádi. https://www.facebook.com/statuspraesents/ https://www.facebook.com/streetmachinecz/

Více

Rock nad Labem Vol. X

Datum konání
Typ

Jubilejní desátý ročník legendární akce se v roce 2020 z důvodu pandemie neuskutečnil, byl odložen na letošek, tak snad se všichni ve zdraví dočkáme produkce.

Více

40 LET V REKONVALESCENCI

Datum konání
Typ

Výroční koncert dobře naočkovaných Rekonvalescentů

Více