Bašť znak
Obec Bašť
okres
Středočeský kraj
Okres Praha-východ

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Hlášení problémů ve vašem okolí

Hlášení problémů ve vašem okolíSdělení obce

Aplikace ProblemReport pomáhá zlepšovat prostředí v Bašti

ProblemReport.jpg

V dnešní době se obecní úřady snaží být čím dál tím více otevřené ke svým občanům. Jinak tomu není ani na Obecním úřadě v Bašti, který nabízí svým občanům novou bezplatnou mobilní a webovou službu ProblemReport. Ta umožňuje obyvatelům jednoduchým a rychlým způsobem nahlásit úřadu problém nebo závadu, a tak přispět ke zlepšení prostředí, ve kterém žijí.

Služba ProblemReport nabízí občanům dva způsoby, jak problém či závadu v ulicích obce nahlásit. Ani jeden způsob hlášení nevyžaduje vaší registraci.


Mobilní aplikace je určená pro „chytré telefony.“ Tu si můžete do svého telefonu bezplatně stáhnout. Aplikace pro zařízení se systémem Android je ke stažení na Google play zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.hrdlicka.mobile.epr . Ke stažení je nutné být přihlášen k účtu Google. Aplikace pro zařízení se systémem iOS je ke stažení na iTunes zde: https://itunes.apple.com/cz/app/problem-report/id1015235025?l=cs&ls=1&mt=8

Odkaz pro obě verze mobilní aplikace je dostupný také na vstupní stránce služby ProblemReport pro veřejnost  https://mawis.hrdlicka.cz/epr/homepageFiling.aspx .

Postup hlášení problémů není nijak komplikovaný. Po spuštění aplikace vám telefon nabídne šest okruhů problémů – skládka/nepořádek, veřejná doprava, neudržované pozemky, parkování, hřiště/sportoviště nebo chodník/komunikace. Po výběru okruhu problémů se automaticky spustí fotoaparát, abyste hned mohli problém vyfotit. Dále můžete, ale nemusíte doplnit komentář a napsat kontaktní údaje. Na závěr vám aplikace nabídne mapu, kde určíte přesnou polohu problému. A vaše hlášení bude připraveno k odeslání.

Pokud nechcete aplikaci instalovat do svého telefonu, můžete také problémy a závady oznamovat prostřednictvím webové aplikace, na kterou je odkaz skryt pod logem ProblemReport.

https://mawis.hrdlicka.cz/epr/homepageFiling.aspx?mtbcode=BAST

Zde nejprve vyberete polohu, poté problém popíšete a případně přiložíte fotografii. Prostřednictvím ProblemReport se vámi nahlášená závada dostane ke správnému řešiteli na obci. O stavu řešení budete poté pomocí emailu informováni. 

Tato služba je elegantním řešením, jak efektivně komunikovat s obcí. Přináší však další výhody. Jak bylo již nastíněno výše, občané se mohou aktivně podílet na vzhledu svého bydliště a zároveň tak napomoci řešit problémy včas. Tím lze předejít například větším škodám. Navíc můžete mít ProblemReport stále po ruce ve svém mobilním telefonu.

Zapojte se i Vy a společně zlepšujme prostředí naší obce! Více informací o službě a seznam měst a obcí, které ji využívají, naleznete na webových stránkách www.problemreport.cz

Redakce webových stránek obce