Bašť znak
Obec Bašť
okres
Středočeský kraj
Okres Praha-východ

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
Velikonoční soutěž pro děti od pondělí 29.3. 2021
30
Velikonoční soutěž pro děti od pondělí 29.3. 2021
31
Velikonoční soutěž pro děti od pondělí 29.3. 2021
1
Velikonoční soutěž pro děti od pondělí 29.3. 2021
2
Velikonoční soutěž pro děti od pondělí 29.3. 2021
3
Velikonoční soutěž pro děti od pondělí 29.3. 2021
4
Velikonoční soutěž pro děti od pondělí 29.3. 2021
5
Velikonoční soutěž pro děti od pondělí 29.3. 2021
6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > NAKLÁDÁNÍ S ODPADY V DOBĚ KORONAVIRU

NAKLÁDÁNÍ S ODPADY V DOBĚ KORONAVIRUStátní zdravotní ústav vydal informaci k problematice nakládání s komunálním odpadem v současné době ve vazbě na onemocnění COVID19.

Důležité je rozlišovat postupy u zdravých lidí, lidí v karanténě a lidí přímo nemocných.

Obec nemá informace o osobách v karanténě či o osobách nemocných. Níže uvedené instrukce jsou tak na zodpovědnosti každého jednotlivě, resp. celé domácnosti. Dodržujte, prosím, tato pravidla. Chráníte tím zdraví dalších lidí, kteří musí s odpady nakládat, a to vč. zaměstnanců naší obce!

Pro lidi v karanténě a přímo nemocné platí:


- Veškerý odpad, vč. roušek a kapesníků by měl být uložen do plastového pytle o minimální tloušťce 0,2 mm (případně je potřeba zdvojit) a na povrchu ošetřit dezinfekcí. Takto ošetřený a zavázaný pytel je nutno vložit do dalšího pytle, zavázat a opět ošetřit dezinfekcí.
- Osoby v karanténě a osoby s potvrzenou nemocí odpad netřídí a vše ukládají do nádoby na směsný odpad.
- Pytle je nutné uložit do nádob na směsný odpad. Svozová firma z důvodu ochrany svých zaměstnanců nebude svážet odpad uložený mimo nádoby.
Pro lidi, kteří nejsou v karanténě a nebyla u nich tedy potvrzená nemoc COVID-19 či neexistuje ani podezření na nemoc, dosud žádná zvláštní opatření neplatí. Zvažte ale každý míru pravděpodobnosti nákazy, např. podle lokalitu pobytu o jarních prázdninách (Itálie, Rakousko, …) a přijměte příslušná opatření i preventivně.

Celý text informace Státního zdravotního stavu je uložen na www.obecbast.cz v sekci koronavirus „nakládání s odpadem“

Žádáme všechny občany, aby více než jindy, dbali na udržování pořádku v místech kontejnerových stání. Veškerý odpad uložený mimo kontejnery pak musí za Vás „někdo“ uklidit. Ten „někdo“ jsou zejména zaměstnanci naší obce, naši občané, ale také zaměstnanci svozové společnosti.