Bašť znak
Obec Bašť
okres
Středočeský kraj
Okres Praha-východ

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > NAKLÁDÁNÍ S ODPADY V DOBĚ KORONAVIRU

NAKLÁDÁNÍ S ODPADY V DOBĚ KORONAVIRUStátní zdravotní ústav vydal informaci k problematice nakládání s komunálním odpadem v současné době ve vazbě na onemocnění COVID19.

Důležité je rozlišovat postupy u zdravých lidí, lidí v karanténě a lidí přímo nemocných.

Obec nemá informace o osobách v karanténě či o osobách nemocných. Níže uvedené instrukce jsou tak na zodpovědnosti každého jednotlivě, resp. celé domácnosti. Dodržujte, prosím, tato pravidla. Chráníte tím zdraví dalších lidí, kteří musí s odpady nakládat, a to vč. zaměstnanců naší obce!

Pro lidi v karanténě a přímo nemocné platí:


- Veškerý odpad, vč. roušek a kapesníků by měl být uložen do plastového pytle o minimální tloušťce 0,2 mm (případně je potřeba zdvojit) a na povrchu ošetřit dezinfekcí. Takto ošetřený a zavázaný pytel je nutno vložit do dalšího pytle, zavázat a opět ošetřit dezinfekcí.
- Osoby v karanténě a osoby s potvrzenou nemocí odpad netřídí a vše ukládají do nádoby na směsný odpad.
- Pytle je nutné uložit do nádob na směsný odpad. Svozová firma z důvodu ochrany svých zaměstnanců nebude svážet odpad uložený mimo nádoby.
Pro lidi, kteří nejsou v karanténě a nebyla u nich tedy potvrzená nemoc COVID-19 či neexistuje ani podezření na nemoc, dosud žádná zvláštní opatření neplatí. Zvažte ale každý míru pravděpodobnosti nákazy, např. podle lokalitu pobytu o jarních prázdninách (Itálie, Rakousko, …) a přijměte příslušná opatření i preventivně.

Celý text informace Státního zdravotního stavu je uložen na www.obecbast.cz v sekci koronavirus „nakládání s odpadem“

Žádáme všechny občany, aby více než jindy, dbali na udržování pořádku v místech kontejnerových stání. Veškerý odpad uložený mimo kontejnery pak musí za Vás „někdo“ uklidit. Ten „někdo“ jsou zejména zaměstnanci naší obce, naši občané, ale také zaměstnanci svozové společnosti.