Úvod > Obec > Aktuality > PROTIEPIDEMICKÁ OPATŘENÍ od 1.3.2021

PROTIEPIDEMICKÁ OPATŘENÍ od 1.3.2021

Od pondělí 1.3. platí zpřísněná opatření výrazně omezující volný pohyb osob, a to až na úroveň okresu, resp. katastrálního území obce.

‼Nouzový stav bude platit dalších 30 dní od soboty. Veškerá zpřísněná opatření pak začnou být účinná od pondělí na tři týdny:

???????????? Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba v pondělí například:
- formulář MV či čestné prohlášení
- pracovní smlouva
- kartička zaměstnance (případně v kombinaci s odkazem na telefonní seznam webu
- a v dalších dnech už nejlépe potvrzení zaměstnavatele s jménem, adresou zaměstnání a razítkem.

???? Pro cesty k lékaři či na úřady mimo okres pak čestné prohlášení nebo formulář s místem, časem a cílem cesty;

????‍????‍????‍????????‍????‍????‍????????‍❤️‍???? Návštěvy příbuzných v rámci okresu s bydlištěm podle nařízení vlády nebudou povolené, pokud nejde o zajištění nezbytných potřeb či nutné péče;

????????Nákupy budou možné pouze v rámci okresu, a to v nezbytném počtu osob, vláda asi na půlku zredukovala výjimky pro maloobchod a služby. Otevřené budou dál potraviny, lékárny, drogerie, optiky a výdejny zboží;

????Uzavřou se všechny školy a školky kromě těch předurčených pro děti zdravotníků a dalších profesí

????????‍♂️????Sportování a vycházky budou možné pouze v rámci obce, venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště.;

????Venku v zastavěné oblasti obce bude vždy potřeba minimálně chirurgická rouška, v MHD a obchodech bude nutné mít respirátor, dvě roušky už nikoli. Ochrana dýchacích cest je podle nařízení ministerstva od 1. března povinná i na pracovišti. Výjimku mají jen lidé, kteří jsou v místnosti sami, ochranné prostředky musí zaměstnancům zajistit zaměstnavatel, dostatek na každou směnu.;

????‍♂️Kontrolu dodržování všech opatření bude provádět policie, kterou může podle Jana Hamáčka posílit až 5 000 vojáků. "

Přehledně po jednotlivých usnesení Vlády ČR, zde:

Usnesení vlády č. 196 Vyhlášení nouzového stavu od 27. února na 30 dnů (Důvody pro vyhlášení nouzového stavu a popis epidemiologické situace)

Usnesení vlády č. 197 Krizové opatření o zákazu maloobchodního prodeje a služeb s účinností od 27. do 28. února

Usnesení vlády č. 198 Krizové opatření o omezení volného pohybu s účinností od 27. do 28. února

Usnesení vlády č. 199 Krizové opatření o omezení provozu orgánů veřejné moci a správních orgánů (odůvodnění usnesení č. 199)

Usnesení vlády č. 200 Krizové opatření o omezení provozu škol a školských zařízení s účinností od 27. února do 21. března

Usnesení vlády č. 201 Krizové opatření o zákazu návštěv ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb (odůvodnění usnesení č. 201)

Usnesení vlády č. 202  Krizové opatření o vycházkách v zařízeních sociálních služeb (odůvodnění usnesení č. 202)

Usnesení vlády č. 203  Krizové opatření o zákazu návštěv ve vazebních věznicích, věznicích a detenčních ústavech (odůvodnění usnesení č. 203)

Usnesení vlády č. 204 Krizové opatření o omezení volného pohybu osob při vstupu na území okresů Cheb, Sokolov a Trutnov s účinností od 27. do 28. února

Usnesení vlády č. 205 Krizové opatření k zajištění kritické infrastruktury (odůvodnění usnesení č. 205)

Usnesení vlády č. 206  Krizové opatření o pracovnělékařských prohlídkách (odůvodnění usnesení č. 206)

Usnesení vlády č. 207 Krizové opatření o provozu krematorií (odůvodnění usnesení č. 207)

Usnesení vlády č. 208 Krizové opatření o usnadnění výplaty sociálních dávek (odůvodnění usnesení č. 208)

Usnesení vlády č. 209 Krizové opatření o provozu datových schránek zdarma (odůvodnění usnesení č. 209)

Usnesení vlády č. 210  Krizové opatření o možnosti urychlení změny zaměstnavatele pro cizince pobývající v ČR (odůvodnění usnesení č. 210)

Usnesení vlády č. 211 Krizové opatření o zabezpečení a organizaci poskytování sociálních služeb (odůvodnění usnesení č. 211)

Usnesení vlády č. 212 Krizové opatření o určení pověřených škol k zajištění péče o děti vybraných pracovníků ve věku 2 až 10 let s účinností od 27. února do 21. března (odůvodnění usnesení č. 212)

Usnesení vlády č. 213 Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví o podmínkách vstupu do ČR (celé znění nařízení Ministerstva zdravotnictví)

Usnesení vlády č. 214 Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k nošení ochranných prostředků dýchacích cest od 1. března
(celé znění nařízení Ministerstva zdravotnictví)

Usnesení vlády č. 215  Zajištění a organizace vyčlenění prostor s lůžkovou kapacitou pro izolaci osob nakažených koronavirem
(odůvodnění usnesení č. 215)

Usnesení vlády č. 216 Krizové opatření o omezení volného pohybu s účinností od 1. do 21. března

• vzor čestného prohlášení v pdf a word
  • vzor formuláře pro cesty mimo okres v pdf a word
  • vzor formuláře pro cesty do místa výkonu práce v pdf a word

Usnesení vlády č. 217 Krizové opatření o zákazu maloobchodního prodeje a služeb s účinností od 1. do 21. března

Dále v příloze postupuji částku Sbírky zákonů č. 38/2021 obsahující pandemický zákon přijatý v souvislosti s pandemií Covid-19.

Zdroj zde: https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vysledky-mimoradneho-jednani-vlady-26--unora-2021-186956/

Tisková konference s přehledem opatření zde: