Úvod > Obec > Aktuality > VEŘEJNÁ DOPRAVA

VEŘEJNÁ DOPRAVA

Aktuální rozvolňování opatření v souvislosti s COVID - 19 umožnilo otevření některých tříd Základních škol. Rozvolňování bude i dále pokračovat. Toto znamená samozřejmě také opět vyšší poptávku po autobusových spojích, zejména v ranních hodinách.

Školní autobusy již byly dopravci zpět zavedeny. Ostatní spoje byly a stále jsou v omezeném/prázdninovém režimu. Omezený režim veřejné dopravy byl přijat organizátory veřejné dopravy s ohledem na snížení finančních ztrát, které prázdné spoje generují. Jen naše obec bude povinna uhradit ztrátu za linku 368 ve výši více jak 1 mil. Kč. Řádově vyšší ztráty bude hradit Středočeský kraj (kumulativně za celé území).

Organizátor veřejné dopravy (ROPID a IDSK - Integrovaná doprava Středočeského kraje, p.o.) musí organizovat dopravu nejen s ohledem na poptávku, ale také na ekonomiku dopravy. S ohledem na další plánování kapacit (zejména lidských zdrojů apod.) není ani v jejich silách reagovat na nahodilá uvolňování opatření "on-line". Reakce má určité zpoždění.

V tomto týdnu tak budou autobusové spoje beze změny. V plném rozsahu budou denní spoje od pondělí 7.12.2020.

Přestože jako obec nemáme přímý vliv na režim veřejné dopravy, přijměte všichni, kterých se přeplněné a aktuálně poddimenzované autobusové spoje týkají, omluvu za způsobené komplikace. Současně si ale dovolím požádat dospělé cestující, aby preferovali jiné spoje než školní autobusy, které jsou v jízdním řádu vyznačeny.

Vítězslav Kaliba

starosta obce