Varování před podvodníky prodávajícími falešné zlato

Varování – podvodníci opět prodávají falešné zlato

Policie České republiky, územní odbor Praha venkov – východ
Středočeští policisté opětovně jako každý rok varují řidiče před podvodníky nabízejícími falešné zato.

Policisté z Územního odboru Praha venkov východ v posledním týdnu přijali již několik oznámení od občanů o skupině lidí, která staví vozidla u Brandýsa nad Labem, Úval, Odolené Vody, Čelakovic a na okolních komunikacích. Cizinci odstavují vozidla na krajnici a pod různými záminkami jako např., že jim došel benzín a nemají na něj peníze, pak kolemjedoucím řidičům nabízejí údajně rodinné šperky (jedná se však o falešné zlato). Aby podvodníci v lidech vzbudili lítost, mají sebou většinou i malé dítě a velmi usilovně žádají o pomoc. Nejčastěji jezdí v novějších vozidlech tovární značky Mercedes, Audi nebo BMW s mezinárodní poznávací značkou. Lidé, kteří jim uvěří, mohou snadno přijít o nemalé peníze. Bohužel však ze strany cizinců několikrát došlo i k fyzickému napadení a okradení řidiče. Podle zkušeností policistů z předchozích let cizinci z řidiče, který u nich zastavil a uvěřil historce o beznadějné situaci, vylákali někdy i částku převyšující 100 euro. Bohužel dopadení těchto lidí, je velmi složité, jelikož se na každém místě zastaví vždy na maximálně pět až deset minut a pak rychle odjíždí pryč. Na území České republiky se většinou zdrží maximálně několik týdnů a potom se přesouvají do jiného vzdáleného okresu či dokonce do jiného státu.

Z tohoto důvodu policisté varují řidiče, aby na výzvy k zastavení těchto cizinců postávajících u silnic nereagovali, v žádném případě nezastavovali a neprodleně informovali Policii ČR na tísňovou linku 158.

Redakce webových stránek obce