Sportovní areál

Gestor: Ing. Iva Cucová, MBA

Původně pouze fotbalové hřiště prochází od roku 2007 přeměnou v moderní sportovní areál. Autorem výsledné podoby je arch. Roman Truneček.

V roce 2007 a 2008 byly pokáceny staré, zdraví a majetky ohrožující, topoly a nahrazeny výsadbou nových 12 platanů. V roce 2007 se podařilo díky dotaci Ministerstva pro místní rozvoj vybudovat nové víceúčelové hřiště s umělým povrchem, v jehož blízkosti vyrostla i dětská horolezecká stěna. V roce 2009 se podařilo navázat výstavbou nového sociálního zařízení z obdržené dotace středočeského fondu Sportu a volného času a rok 2011 přinesl opět dotaci z MMR, díky níž bylo vybudováno venkovní fitness, realizovány zahradnické úpravy a instalovány herní prvky se šplhací lanovou pyramidou. V roce 2012 byly staré tréninkové branky nahrazeny bezpečnými brankami z projektu Středočeského kraje.

V roce 2014 dostal dnes již sportovní areál důstojné zázemí. Autorem projektu je Ing. Jiří Dvořák. Zastupitelstvo Středočeského kraje rozhodlo o poskytnutí dotace ve výši 2 mil. Kč na rekonstrukci zázemí a nové oplocení víceúčelového hřiště.

Jedná se o modulovou stavbu, kterou měl realizovat vítěz výběrového řízení, zlínská firma PSK - ASM s. r. o. S touto firmou byla v průběhu měsíce května vypovězena smlouva, protože firma přes opakované výzvy k plnění ze smlouvy s obcí vůbec nekomunikovala. Ještě koncem měsíce se podařilo podepsat smlouvu s českobudějovickou firmou PRADAST, která ve výběrovém řízení skončila na 2. místě. Nové zázemí bylo obci předáno 12. září 2014.

Průběh demolice a výstavby můžete sledovat zde.