Bašť

Oficiální
web obce
Obec: Bašť
Kraj: Středočeský
Okres: Praha-východ
Telefon : +420 722 907 834
+ 420 283 981 065

Sociální služby

Vážení spoluobčané,

představuje vám mobilní sociální tým MAS nad Prahou působící i na území obce Bašť.

Po provedeném průzkumu v letech 2020-2022 na území MAS nad Prahou, se ukázalo, že občané žijící na tomto území, přivítají možnost využívat terénní sociální služby v podobě základního poradenství kvalifikovanými sociálními pracovnicemi. V mobilním sociálním týmu nyní působí dvě, do budoucna tři sociální pracovnice. Paní Jitky Melicharové, DiS. vedoucí týmu mobilní sociální služby jsme se zeptali na několik důležitých věcí.

Dobrý den, paní Melicharová, pro koho je mobilní sociální služba určena, kdo se na Vás může obracet?

Služba je určena všem obyvatelům žijícím v oblasti MAS nad Prahou, tedy i z Baště. Mohou se na nás obracet senioři, postižené osoby, osoby, které žijí v domácnosti s postiženou osobou, pečující osoby, rodiny s dětmi, matky samoživitelky, dlouhodobě nezaměstnaní lidé, lidé ohrožení závislostí nebo lidé ve finanční či jiné tísni.

S čím jste schopni těmto lidem pomoci?

Poskytujeme jim informace a kontakty na úřady, pomůžeme jim s vyplněním žádostí o sociální dávky, pomůžeme jim s evidencí na Úřadu práce, s jednáním na jiných úřadech ohledně důchodů, příspěvku na péči. Pomůže jim s vyjednáním asistenční či pečovatelské služby. Jsme schopny zajistit ubytování v azylových domech, noclehárnách apod. Poradíme jim s dluhovou problematikou včetně vyřešení exekucí či osobní insolvence. Rozsah naší služby je podstatně širší, postačí nás kontaktovat a my jim pomůže, poradíme, pokud to bude v našich možnostech.

Jak mobilní sociální služba funguje?

Naše pomoc je poskytována zdarma a dle přání může být poskytována anonymně. Kromě telefonické konzultace nabízíme osobní návštěvu u klienta či dle možností v terénu. Poskytujeme klientům také doprovod na úřední jednání. Pořádáme v obcím veřejná setkání, besedy či charitativní sbírky pro potřebné. Lidé se na nás mohou obracet každý všední den. Kontaktovat nás mohou na uvedených telefonních číslech Jitka Melicharová, DiS., tel. 724 311 798 nebo Hana Chaloupková, DiS. tel. 602 646 327 a na emailu: mobilnitym@nadprahou.eu

Informace ke skupině MAS nad Prahou a mobilnímu sociálnímu týmu najdete na MAS Nad Prahou – Místní akční skupina

HOSPIC TEMPUS

© 2022 Bašť - všechna práva vyhrazena | Webdesign: wp4you.cz |