Přestěhování stanoviště na tříděný odpad

Stanoviště nádob na tříděný odpad v lokalitě Nad Dvorem v ulici Sedlecká bylo přestěhováno na křižovatku ulic K Beckovu a Za Školkou. Stanoviště se nacházelo na cizím pozemku a vzhledem k jeho umístění se dlouhodobě nedařilo udržet jej uklizené. Zároveň jej nebylo možné ani elektronicky monitorovat. Docházková vzdálenost k novému stanovišti od nejvzdálenějšího domu v lokalitě je 700 m, což je pouze o 100 m více, než je tomu například v lokalitě Nová Bašť.

Problém jsme se snažili dlouhodobě řešit "výchovou" občanů, informováním o zásadách třídění, častějšími vývozy nádob, zřídili jsme sběrné místo, jehož provozní dobu jsme už rozšířili na dva dny v týdnu. Stále apelujeme na občany, aby si všímali svého okolí, posílali jména, SPZ, fotky nebo jiné záznamy těch, kteří nepořádek dělají. Bohužel bez odezvy. Pokud nezačneme tyto nezodpovědné jedince trestat, nezmůžeme vůbec nic a budeme muset vydávat více finančních prostředků na rozšíření technických služeb, které budou po těchto lidech pouze uklízet.

Kontejnery Nad Dvorem.jpg

Se svozovou firmou se podařilo dojednat, že k  1. červenci bude posílen vývoz kontejnerů na plasty z četnosti 2x týdně na 3x týdně na stanovištích Nad Dvorem, v Nové Bašti a na Návsi. Samozřejmě je možné po vyhodnocení zvýšit četnost svozu i na dalších stanovištích, která zatím tuto potřebu nevykazují. Zároveň budou stanoviště nádob na tříděný odpad Nad Dvorem a v Nové Bašti elektronicky monitorována a výstupy budou Obecní policií Líbeznice předávány Městskému úřadu v Odolené Vodě k řešení. Současně jednáme se svozovou společností o rozšíření jejích povinností o úklid po vývozu nádob. Dále připravujeme pilotní projekt, kdy by mohly mít domácnosti, které projeví zájem, k dispozici za symbolický poplatek popelnici na plasty u svých nemovitostí.

Redakce webových stránek obce