25.8.2023 – Komorní koncert barokních francouzských autorů v podání LYRA DA CAMERA v kapli sv. Anny Panenské Břežany

lyra web 1Tóny sladké Francie

Pátek 25. 8. 2023 v 19:30 hod. kaple sv. Anny v Panenských Břežanech

Přijďte se zaposlouchat do sladkých tónů francouzských hudebních mistrů jakými jsou Jean Phillip Rameau, jeden z nejdůležitějších francouzských skladatelů a teoretiků hudby. Nebo Francois Couperin, nejznámější člen skladatelské dynastie Couperinů, zvaný „Le Grand“.

Uvolněnost a hravost francouzských skladatelů skvěle ladí s atmosférou pozdního léta. Jedinečná příležitost strávit nekonvenční páteční večer v barokním skvostu, Santiniho kapli sv. Anny v Panenských Břežanech.

LYRA DA CAMERA je komorním sdružením hudebníků, kteří se zaměřují na interpretaci převážně barokní a klasicistní komorní hudby 17. a 18. století. Jitka Navrátilová – cembalo, Johana Rosická – soprán, Kateřina Chudobová – flétny, Bledar Zajmi – violoncello.