Bašť

Oficiální
web obce
Obec: Bašť
Kraj: Středočeský
Okres: Praha-východ
Telefon : +420 722 907 834
+ 420 283 981 065

Dopis od starostky …

Vážení spoluobčané,

V příštím týdnu si připomeneme již 79. výročí ukončení druhé světové války. Je smutné, že i v dnešní době jsme v Evropě svědky války a dalších obětí ve všech věkových kategoriích. Lidstvo je nepoučitelné a nepoučené. Proto je více než důležité nezapomínat a připomínat si tyto významné historické události. Ve středu na mnoha místech proběhnou pietní shromáždění k ukončení 2.sv. války, a to i v Bašti v 10.00 hod položením květin u pomníku padlých. Srdečně vás tímto zveme. Uctíme společně památku Antonína Vorlíčka, Václava Grosmana, Václava Vovse a rodiny Korálkových – čest jejich památce.

Svátek sv. Floriana, patrona hasičů, připadl na 4.května. V minulých dnech v naší obci zasahovaly jednotky hasičů u jednoho z domů a také, stejně jako každý rok, dohlížely na „pálení čarodějnic“. Dobrovolní hasiči v Líbeznicích, se kterými má obec smlouvu, byli u obou událostí. Letošní pálení čarodějnic bylo komplikovanější díky nepříznivému počasí, nicméně v obcích, kde drželi tito hasiči dohled nad ohni, proběhlo vše na jedničku. Za jejich práci jim patří náš velký dík.

Podstatnou událostí tohoto týdne bylo páteční setkání starostů v Klíčanech, zástupců stavební firmy i pracovníků odboru dopravy. Důvodem byla připravovaná oprava silnice od kruhového objezdu U staré pošty ve Zdibech směrem ke Klíčanům, až po odbočku na Bašť (silnice II/608). Tato nutná oprava velmi vytížené komunikace je plánovaně rozdělena na 3 etapy, a to od konce května až do konce září letošního roku. Bohužel se nás tato uzavírka dotkne významně, a to plánovanou objížďkou přes Bašť. Nákladní auta nebudou mít povolen vjezd a pro hromadnou dopravu se nic měnit nebude. Podrobné informace sledujte na stránkách KSÚS nebo na stránkách obce.

Přeji vám klidný nadcházející týden a hezký středeční sváteční den.

Kateřina Nováková, starostka obce

© 2022 Bašť - všechna práva vyhrazena | Webdesign: wp4you.cz |