Mobilní svoz nebezpečného odpadu

Úvod > Obec > Aktuality > ZÁPACH KOUŘE - HŘENSKO

ZÁPACH KOUŘE - HŘENSKO

V ovzduší je od rána cítit zápach kouře. Jde o kouř z rozsáhlého požáru ve Hřensku.

Po ránu byl kouř zaznamenatelný na severní polovině Středočeského kraje. Ale teď už je cítit i na Říčansku a postupuje dál.

Chemická laboratoř Kamenice provedla měření kvality ovzduší v okolí D11, Lysé nad Labem. Naměřeno bylo podlimitní množství čpavku, oxidu siřičitého, oxidů dusíku.

Subjektivně není dýchání příjemné, štiplavý zápach, zakouřeno.

Ministerstvo vnitra – generální ředitelství HZS ČR ve spolupráci s ČHMÚ zpracovává prognózu dalšího šíření oblaku kouře napříč republikou.

Doporučení je chovat se jako při smogu:
- Omezení pohybu venku
- Omezení větrání

Obecné doporučení pro občany dále je, aby v tomto specifickém případě (pokud nejsou viditelné další příznaky hoření např. plameny) zvážili, zda volat na tísňové linky. Od rána již HZS přijali desítky planých poplachů.